באלו מקצועות כדאי להיעזר בשיעורים פרטיים?

בין אם אתם לומדים לימודים אקדמיים, או שסיימתם את פרק הלימודים בחייכם אחרי 12 שנות לימוד, סביר להניח שנתקלתם במקצוע בו התקשיתם ושקלתם לקחת בו שיעורים פרטיים. גם האנשים המוכשרים והאינטליגנטיים ביותר עשויים "להיתקע" על קורס מסוים או על חומר ספציפי בקורס זה, שהם מתקשים אתו וחוששים שהוא יגרום להם לא לעבור את הקורס האקדמי או לא להצליח בבגרות.

שיעורים פרטיים יכולים לסייע מאד במקרים אלה: הישיבה הפרטנית אחד על אחד, ההתעמקות, הסברת החומר על ידי המורה הפרטי באופן שונה מזה בו הסביר אותו המרצה או המורה בבי"ס, ומתן תרגילים וחומר עזר, יכולים להיות המפתח בזכותו ייפול לכם האסימון ותתחילו להצליח במקצוע הבעייתי. אז מהם המקצועות בהם כדאי להיעזר בשיעורים פרטיים?

באלו מקצועות כדאי ליעזר בשיעורים פרטיים?

מתמטיקה

מתמטיקה הוא מקצוע חובה גם בבית הספר וגם בתחומי לימוד רבים באקדמיה. לא ניתן להיות זכאים לתעודת בגרות ללא ציון עובר במתמטיקה, ובאוניברסיטה לא ניתן לסיים תארים בתחומי המדעים, הכלכלה וההנדסה מבלי לעבור לפחות קורסי מבוא במתמטיקה. בשיעורים פרטיים במתמטיקה, המורה יכול לאבחן איפה נעוצה הבעיה בהבנת התלמיד את החומר ולעבוד אתו באופן פרטני על הנקודות המאתגרות.

אנגלית

לימודי אנגלית הם חובה בבית הספר, וידיעת אנגלית ברמה טובה היא תנאי הכרחי ללימודים אקדמיים בכל התחומים, מאחר שחלק רב מהחומר הוא באנגלית, חלק מהקורסים מועברים באנגלית ומקצועות רבים דורשים ידיעה טובה באנגלית לצורך תפעול מערכות, תקשורת עם לקוחות בחו"ל ועוד. אנגלית היא חיונית גם בחיי היום-יום: כאשר אנחנו צופים בטלוויזיה, גולשים באינטרנט, טסים לחו"ל, רוצים לתקשר עם חברים ממדינות אחרות וכו'. לימוד אנגלית דורש תרגול מעשי רב, בעיקר בדיבור בעל פה, אך גם בקריאה וכתיבה, בתחומים כמו תחביר, איות ועוד. לימודי אנגלית פרטיים המועברים על ידי מורים דוברי השפה יכולים לשפר פלאים את הישגי תלמידיהם באנגלית.

סטטיסטיקה

בעוד שבבית ספר סטטיסטיקה והסתברות מהווים חלק קטן יחסית בלימודי המתמטיקה, באקדמיה יש להם חשיבות רבה. במגוון תחומים, כולל מדעי החיים, כלכלה, מנהל עסקים ופסיכולוגיה סטודנטים נתקלים בסטטיסטיקה הן כקורס מבוא והן בקורסים מתקדמים. יתרה מזאת, תלמידים לתארים מתקדמים שמבצעים מחקרים, חייבים להבין סטטיסטיקה לצורך פענוח נתונים והסקת מסקנות. סטטיסטיקה היא מקצוע טכני למדי, שיש להבין את עקרונותיו הבסיסיים ולתרגל אותו רבות, ומורים פרטיים לסטטיסטיקה בהחלט יכולים לעזור בכך.

אולי יעניין אותך?

לימודים אקדמיים שמומלץ לתגבר בשיעורים פרטיים

מדעי המחשב

במאה ה-21, רבים מאיתנו עתידים להשתלב בתעשיות עתירות ידע כמו הייטק או ביוטק, או לפחות שואפים לכך. אם ברצוננו להשתלב בלב לבה של התעשייה, בתפקידים כמו תכנות, הנדסת מערכות מידע, הנדסה סביבתית, הנדסה גנטית, פיתוח ועוד, יהיה עלינו ללמוד תחומים שעתידים להוביל לכך כמו מדעי המחשב, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה והנדסת ביוטכנולוגיה. באופן טבעי, לא כל מי שמגיע לתחומים אלה באוניברסיטה למד תחומים אלה  או התעסק עמם בעבר, או שעשה זאת, אך בהיקף מוגבל. לפיכך, רבים מהסטודנטים נתקלים בקשיים בקורסים שונים במדעי המחשב. מורה פרטי יוכל לעזור להם בכך שיסביר להם את החומר בצורה בהירה ומפורטת, יתרגל אתם רבות, יתרום מניסיונות בטכניקות הלמידה שלו וכו'.