איך להיערך לשנת הלימודים החדשה

כיום, שיעורים פרטיים הם חלק כמעט בלתי נמנע משנת הלימודים. אם בעבר שיעורים אלה נועדו לתלמידים בעלי ציונים נמוכים, הרי שדרישות מערכת החינוך והתחרות הגבוהה בכיתות הלימוד הפכו את השיעורים הפרטיים לחלק מסדר היום של כמעט כל תלמיד ותלמידה המעוניינים להעמיק בחומר הלימודים לקראת הבחינות או להציג ציונים גבוהים במהלך שנת לימודיהם.

שיעורים פרטיים מיועדים להעשרת התלמידים, וכאמור – ניתנים לתלמידים שנדרש להם חיזוק בהפנמת חומר הלימוד המועבר בבית הספר היסודי או בתיכון. הלימודים מחוץ למסגרת הלימודים הפורמלית מעניקים לתלמידים את תשומת הלב הנדרשת לחזרה על תחומים ועל נושאי לימוד שבהם הם מתקשים בכיתה ומסייע להם ללמוד את החומר לקראת עמידה בבחינות.

המורים המעבירים שיעורים פרטיים הם מורים ממערכת החינוך, סטודנטים ומומחים במקצועות שונים. את המורה הפרטי ניתן לבחור בהתאם לסוג הלימודים ולאופיו של התלמיד. מעבר לנושאים כספיים הנוגעים לעלות השיעור הפרטי, חשוב לבחור במורה פרטי הבקיא בתחום הלימודים המסוים וחשובה ההתאמה לתלמיד, מאחר שקשר טוב בין המורה הפרטי לבין התלמיד מאפשר למורה להעביר את חומר הלימוד באופן המועיל ביותר, אם לשם התקדמות בלימודיו או לצורך שיפור הציונים שלו בבחינות.

ניתן להיעזר במורים פרטיים למתמטיקה כחלק מההיערכות לשנת הלימודים


ניתן להיעזר במורים פרטיים למתמטיקה

מתמטיקה היא חלק ממקצועות החובה ומתחומי הלימוד הקשים ביותר לתלמידי הכיתות הגבוהות. כתוצאה מכך, קיימת דרישה גבוהה למורים פרטיים למתמטיקה. היצע המורים הפרטיים כולל מורים למתמטיקה לכיתות נמוכות וגבוהות, סטודנטים למתמטיקה ובעלי מקצועות חופשיים המתמחים בתחומים הריאליים.

את המורה למתמטיקה אפשר לבחור בהתאם לרמת הלימוד לה מיועדים השיעורים הפרטיים – אם לימודי בסיס, מתמטיקה לתיכון או שיעורים פרטיים בתחום מסוים של מקצוע המתמטיקה. שיעורים במתמטיקה מתקיימים באופן פרטני או במתכונת קבוצתית. מאחר שלימוד מתמטיקה כולל לרוב פתרון תרגילים ומשוואות, ברוב המקרים נדרשת הדרכה אישית של המורה הפרטי אונליין או פורנטלית על מנת לסייע לתלמיד להתמודד עם החומר שיכול להיראות לו מסובך מדי להתמודדות עצמאית.


שיעורים פרטניים או שיעורים קבוצתיים?

בתחומי לימוד שבהם נדרשת תשומת לב לפרטים, כגון מתמטיקה, נדרשת בדרך כלל הדרכה פרטנית מצד המורה. כך גם במקרים אחרים, כאשר יש צורך בשיעורים פרטיים ממוקדים (לקראת בחינה, למשל), חשובה ההדרכה הפרטנית. לעומת זאת, בשיעורים פרטיים בשפות, כמו שיעורי אנגלית, שיטת הלימוד עשויה להיות שונה במקצת.

שיעורים קבוצתיים מאפשרים לתלמידים לעבור על חומר הלימוד עם חבריהם בתקופות מבחנים למשל ולהתאמן איתם על החומר הנלמד במהלך השיעור. חשוב להביא בחשבון את אופיו של התלמיד, משום שעליו להיות מרוכז בחומר הלימודים. עבור חלק מהתלמידים חשוב היחס האישי של המורה הפרטי לתחומי הלימוד שבהם הם מתקשים, ואחרים נהנים מהאינטראקציה ומהתחרות עם חבריהם בשיעור הפרטי הקבוצתי.


כיצד לבחור מורה פרטי לקראת שנת הלימודים?

לבחירה במורים פרטיים לקראת שנת הלימודים עשויות להיות כמה סיבות: הכנה יסודית של התלמיד לקראת החזרה לשנת הלימודים, חיזוקו בתחומים שבהם הצליח פחות בשנת הלימודים הקודמת והעשרתו לקראת מעבר לכיתה מתקדמת יותר. מומלץ לבדוק מראש את כל הפרטים על מסגרת הלימוד שמציע המורה הפרטי על מנת לבחור במורה  הפרטי המתאים להעברת חומר הלימודים.

רצוי לבחור במורים פרטיים המציגים המלצות ותעודות המעידות על התמחותם בתחום שבו הם מלמדים וישנם כמה פרמטרים חשובים שיש להביא בחשבון כגון וותק והמלצות, אך ישנם גם שיקולים נוספים שעשויים להיות חשובים לא פחות:

    האם נדרש מורה שמתמחה בתחום מסוים?

    האם נדרשת גישה חינוכית מסוימת על מנת לאפשר לתלמיד להתמודד עם חומר הלימוד?

לגישה החינוכית של המורה ולאינטראקציה שלו בפועל עם תלמידו יכולה להיות השפעה רבה על הצלחתו של התלמיד בלימודים. ניתן לבדוק עם המורה הפרטי אפשרות לשיעור לדוגמה שבו התלמיד מתנסה על מנת לבדוק את התאמת התלמיד למסגרת הלימוד אותה מציע המורה הפרטי.


באתר "לימוד נעים" תמצאו מאגר מורים פרטיים שממנו ניתן לקבל פרטים על תחומי הלימוד של כל מורה, התמחויות מיוחדות, המלצות ופרטים ליצירת קשר.
ניתן לבדוק, להשוות ולברר פרטים על מנת לאתר את המורה הפרטי המתאים.