מסתבר שישנם לא מעט יתרונות לפורמט למידה מקוונת

למרות שרבים קיוו אחרת, נגיף הקורונה מלווה גם את שנת הלימודים הנוכחית ומשפיע על האופן בו מתנהלים הלימודים. המחשב לא יכול להחליף מרצה מוערך, וההפסקות עם הטלוויזיה לא יכולות באמת להתחרות בהפסקות עם החברים. אז נכון, אולי אתם צריכים להתאמץ בכדי למצוא אותם, אך דעו כי ישנם לא מעט יתרונות ללמידה המקוונת מהבית. 

למידה מקוונת אל מול למידה פרונטלית – מהם ההבדלים?

הלמידה הפרונטלית היא הלמידה "הקונבנציונאלית" והמוכרת: למידה בכיתה או חדר הרצאות, כאשר אל מול קהל הסטודנטים/תלמידים ישנו מרצה/מורה שמעביר את החומר. 
הלמידה המקוונת היא פורמט הלמידה החדש, שלפי איך שזה נראה כרגע – כאן בכדי להישאר. את המפגש הפיסי שבין התלמידים עם חבריהם ועם המרצה, מחליף מפגש וירטואלי המתנהל באמצעות מצלמות הוידאו. למרות שתלמידים וסטודנטים מעידים על קשיים ללמוד בפורמט זה, אי אפשר שלא להודות על הטכנולוגיה שבכל זאת מאפשרת לשמר במידה מסוימת את השגרה.

החסרונות הבולטים של הלמידה המקוונת:

  • אווירת לימודים שונה – ללא חברים, ללא הפסקות משותפות, ללא מפגש פיסי עם המורה
  • ישיבה ממושכת מול מסך המחשב 
  • כתוצאה מכך: שחיקה, פגיעה במורל וחוסר מוטיבציה

למרות הקשיים (וישנם לא מעט כאלו), הלמידה מרחוק – הלמידה המקוונת, מגלמת בתוכה גם לא מעט יתרונות. הכירו אותם גם אתם: 

למידה מקוונת – לומדים בסביבה בריאה ובטוחה יותר

לא שאתם מברכים חלילה על הריחוק החברתי, אך במציאות המורכבת הזו אתם מעדיפים דווקא להיות רחוקים. לא משנה כמה יתרונות יהיו ללמידה המקוונת, היא עדיין שוללת מכם את אחד הדברים החשובים ביותר: חברה. גם כשאתם חולקים כיתת לימוד עם חבריכם, אתם נדרשים לעטות מסכות, לשמור על ריחוק, לוותר על לחיצת הידיים וחיבוקים -הם ממש לא באים בחשבון. המוטיבציה: לשמור על ההנחיות ולמנוע כל סיכוי להדבקה.

כשאתם לומדים מהבית, בקפסולה הגרעינית-משפחתית, אתם לומדים בסביבה בטוחה ובריאה יותר לכם, ליקרים לכם ולחברים שלכם. לא לראות את חבריכם (בטח שלאורך תקופה ארוכה) זו גזרה של ממש, אך זהו מאמץ הכרחי שיש לעשות בכדי להתמודד עם הנגיף.

הקלטת שיעורים וצפייה בהם ללא הגבלה

אולי היתרון הגדול ביותר של למידה מקוונת, הוא האפשרות להקליט את ההרצאות והשיעורים ולצפות בהם שוב ושוב. קרה ולא הייתם מרוכזים, החסרתם שיעורים או שאתם פשוט זקוקים להסבר נוסף? יש לכם אפשרות לצפות שוב בתוכן השיעור. חשוב לציין כי השיעורים המוקלטים מקלים מאד את תקופות המבחנים, שכן הם מאפשרים להשלים חומרים ובמקום לקרוא סיכומים ארוכים – ניתן לצפות בהם. 

אתם בוחרים מתי אתם לומדים!

חלמתם תמיד ללמוד בזמנים שלכם? אם כך, הקורנה גם מגשימה חלומות. התלמידים בבית הספר אמנם מחויבים למערכת השעות שמכתיב בית הספר, אך דווקא הסטודנטים נהנים ממערכת גמישה יותר. בקורסים שהנוכחות בהם אינה מוגדרת כחובה, יכולים הסטודנטים לצפות בתכנים בשעות אחרות ובימים אחרים. אתם מעדיפים לתת יותר משמרות באמצע השבוע ולהשלים הרצאות בסוף השבוע? אתם יכולים! צפו בהרצאות המוקלטות מתי שרק נוח לכם.

מכיתת לימוד אפורה לגינה הביתית

למידה מקוונת מאפשרת לכם לבחור לא רק את שעות וימי הלימוד, אלא גם את כיתת הלימוד שלכם. בחרו לעצמכם את חלל הלימודים האידיאלי בעבורכם: החצר בבית, המרפסת המוצלת, חדר העבודה שמעורר בכם השראה או פינת האוכל המרווחת. 

ארוחת בוקר מזינה, ארוחת צוהריים ביתית

בשגרה שלפני הקורונה (כשהייתם קמים בכל בוקר ליום לימודים מחוץ לבית, זוכרים?), הייתם פותחים את הבוקר בארוחה מהירה, ובצוהריים חוטפים סנדביץ'. אתם אולי לומדים מרחוק, אך גם לומדים קרוב מאד – למטבח! תוכלו להתפנק בכל יום בארוחות מזינות, ובעיקר – לאכול עם בני המשפחה שלומדים/עובדים מהבית.

מסכות וריחוק חברתי? לא רלוונטי כשאתם בבית

אי אפשר לדבר על יתרונות למידה מקוונת מבלי לדבר על החופש שזוכים בו סטודנטים ותלמידים כשהם לומדים מהבית: המסכה יורדת מהפנים, אפשר לנשום לרווחה וגם החששות מהדבקה אפשרית במוסד הלימודים הופכת לא רלוונטית. 

שיעורים פרטיים מקוונים – לא מפסיקים ללמוד!

לא באמת חשבתם שתצטרכו לוותר על השיעורים הפרטיים רק בגלל התפרצות הנגיף, נכון? גם לפני הקורונה, רבים העדיפו ללמוד שיעור פרטי מקוון, מכל הסיבות:

  • אין צורך לצאת מהבית לטובת שיעור פרטי
  • אתם לא נוסעים למורה הפרטי = חיסכון בזמן!
  • למידה בסביבה הנוחה והמוכרת - בבית
  • ניתן ללמוד גם בשעות לא שגרתיות – בשעות הבוקר או בשעות הערב/לילה

אנו מתגאים במאגר של מורים פרטיים מומלצים בשלל מקצועות! עם פתיחתו של הסמסטר או בעיצומה של תקופת המבחנים – המורים שלנו זמינים לכם!