שיעורים פרטיים במתמטיקה ולא רק לפני המבחן - איך זה מתנהל?

כמה דברים שחשוב לדעת על שיעורים פרטיים במתמטיקה:

  • כדאי ללמוד עם מורה פרטי לאורך כל השנה, ולא רק לפני מבחן
  • שעת תגבור אחת לשבוע יכולה בהחלט לקדם אתכם
  • אין כל סיבה לצאת מהבית לשיעור פרטי – ניתנים שיעורים אונליין
  • גם תלמידי הקבצה א' ו-5 יחידות יכולים להפיק המון משיעור פרטי
  • שיעורים פרטיים מתמקדים על חיזוק החומר, אך גם על חיזוק מנטלי

מורה פרטי במתמטיקה – מה זה אומר בפועל?

כתלמידים בחטיבה או בתיכון, אתם נדרשים להיות נוכחים בשיעורי המתמטיקה, כפי שהם מוכתבים במערכת השעות. פורמט השיעור לא בנוי על הצרכים האישיים שלכם, אלא על פי תכנית הלימוד המוכתבת. כך, אתם צריכים להתאים את עצמכם לא רק לתכנית הלימודים, אלא גם לקצב הלמידה שבכיתה. לעתים, אתם לא מבינים לחלוטין נושא מסוים, ובכל זאת המורה דוהרת קדימה אל עבר הנושא הבה. בנקודה הזו, נפתח פער שבעת שלא משלימים אותו, הוא רק הולך וגדל.

שיעורים פרטיים במתמטיקה – לא רק לפני המבחן

מורה פרטי במתמטיקה מתאים את עצמו אליכם! אתם מגיעים עם שאלות ועם נושאים שתרצו לעבוד עליהם, וכל השיעור מוקדש ללמידה, הטמעה ותרגול של הנושא.

מי צריך שיעורים פרטיים במתמטיקה?

ניתן לחשוב כי רק תלמידים שמקבלים ציונים נמוכים במבחנים, צריכים מורה פרטי. זו טעות! כל תלמיד, ללא יוצא מן הכלל, יכול לצאת נשכר משיעורים פרטיים במתמטיקה. בשיעור פרטי ניתן אמנם ללמוד מחדש נושא שלא הובן בכיתה, אך גם ניתן לחזק נושאים מסוימים, לתרגל אותם יותר וכך להטמיע אותם, להתקדם בנושא חדש וכיוצא בזה. חשוב לציין כי מורה פרטי לא רק מסייע בלמידת נושאים, אלא שהוא גם מסייע בחיזוק מנטלי. כך, ניתן ליהנות מביטחון עצמי גבוה יותר, להיפרד מחרדת הבחינות וממתחים ולחצים שמלווים לא מעט תלמידים.

מתי כדאי לקחת שיעורים פרטיים במתמטיקה?

שאלה מצוינת! מקצוע המתמטיקה הוא מקצוע שנבנה בהדרגה – נושא חדש מבוסס על נושא שכבר נלמד ועל ידע קודם שלכם. לכן, כדאי לתחזק שגרת שיעורים פרטיים במתמטיקה לפחות פעם אחת בשבוע. כך, אתם מספיקים לסגור פינות ולמנוע מצב בו נפתחים פערים גדולים מדי. ניתן אמנם לקחת שיעורים פרטיים במתמטיקה לפני מבחן גדול, אך הם נוטים להיות פחות אפקטיבים. 

במה שונה מורה פרטי מקבוצת למידה?

קבוצות למידה הן לא דבר רע, אך הן לא דומות כלל לשיעור פרטי. לקבוצת למידה עם חברים ישנם כמה חסרונות:

  • אתם נדרשים להתחשב בקצב של כמה תלמידים שונים
  • הנושאים בקבוצת הלמידה הם לא בהכרח הנושאים שחשוב לכם לחזק
  • קשה לשמור על ריכוז לאורך זמן

בשיעור פרטי, אתם היחידים שנלקחים בחשבון! כל תשומת הלב של המורה ממוקדת בכם, בשאלות שלכם ובתרגול שלכם. אתם אלו המכתיבים את הקצב ואת מבנה השיעור. 

שיעורים פרטיים במתמטיקה - השקעה כספית שמניבה תוצאות

אז נכון, שיעור פרטי במתמטיקה מצריך מההורים להשקיע כסף, אך מדובר על השקעה שמניבה תוצאות. גיליון הציונים שלכם הוא זה שיפתח לכם דלתות והוא זה שבונה את העתיד שלכם!

בהצלחה!