4 סינטיסייזרים חינמיים להפקה!

אם אתם עובדים עם הגרסה החינמית של אבלטון או סתם נמאס לכם מהסינטיסייזרים שמגיעים עם התוכנה ריכזתי לכם 4 סינטיסייזרים חינמיים מעולים לפי שיטות סינטזה שונות שיפתחו לכם את הראש ויעשירו לכם את ההפקה.

סינטזה היא חלק מאוד חשוב ודומיננטי בהפקה. מדובר בתהליך יצירה של צליל או סאונד לצורך מסויים בשיר

שאלה שעולה הרבה מתלמידים בנוגע לסינטזה היא מה ההבדל בין סינטסייזר A ל -B? 

לכל סינטיסייזר יש אוסילטורים, פילטרים ואפשרויות מודולציה עם אופי ייחודי וכל סינטיסייזר מבוסס על שיטת סינטזה מסויימת (לפעמים יותר מאחת), השילוב בין המרכיבים יעניק לכל סינטיסייזר סאונד ייחודי משלו.

כיום תוכלו למצוא בשוק מאות סינטסייזרים מעולים, חלקם מאוד יקרים וחלק חינמיים לחלוטין. לכן ריכזתי לכם 4 סינטסייזרים חינמיים משיטות סינטזה שונות שיעזרו לכם להתמצא בעולם הסינטזה ויפתחו לכם את הראש עם סאונדים שונים :)

סינטזה חיסורית

Lokomotiv

 

מתאפיין בסאונד מוגי (Moog), שני אוסילטורים מסוג שן מסור וגל מרובע עם hard sync ו pulse width.

לוקומטיב משתמש בפילטר מסוג ladder עם דרייב משובח בPre/Post המעניק לו סאונד חמים ואנלוגי.

 

להורדה חינם

https://www.kvraudio.com/product/lokomotiv-by-archetype-instruments

 

סינטזת Wavetable

Vital

 

אם יצא לכם לשמוע על סינטסייזרים כמו serum או massive ויטל הוא הדבר הבא עם 4 אוסילטורים, 2 פילטרים, 3 מעטפות, 4 LFO ו2 יחידות random למדולציה! לויטל יכולת מיוחדת לתרגם טקסט לסאונד וכמובן מארח יחידת ראק של אפקטים מובנים (שנשמעת מצויין) בדומה למתחריו.

 

להורדה חינם

https://vital.audio/

 

סינטזת FM

Dexed 

מבוסס על הסינטיסייזר האגדי Yamaha DX7 (פיל קולינס, פרינס, וויטני יוסטון) הסינט שכבש את שנות ה80! מתאפיין בבאסים וקלידים נהדרים מהתקופה ותוכלו למצוא כמות אדירה של פאטצ’ים לסינט אונליין

להורדה חינם

https://asb2m10.github.io/dexed/

 

סינטזה חיסורית hybrid

Surge

 

סרג׳ הוא סינט גמיש ביותר, עם יכולת שכבות של סאונדים ותיקיות פריסטים עצומה! (2000+). הוא מתאים לכל סגנון מוזיקלי מטכנו, האוס וטראנס להיפ הופ, אלקטרוני ואמביינט והוא תומך ב MPE (MIDI Polyphonic Expression)

בין הסינטיסייזר האהובים עלי באופן אישי

 

להורדה חינם

https://surge-synthesizer.github.io/