דלג על הניווט

לימוד אנגלית לילדים בכיתה ג – כך עושים זאת נכון

כיתה ג' היא כיתה שנחשבת כבר למתקדמת. אין מדובר בילדים מאד קטנים שעדיין עושים את הצעדים הראשונים בבית הספר אלא בילדים שכבר מנוסים בלמידה והם עדיין בגיל שבו יש בהם התרגשות וציפייה לקראת לימוד של נושאים ומקצועות חדשים.

רכישת השפה האנגלית היא נקודת ציון מרגשת במיוחד וילדים רבים ממתינים לה בציפייה.  לימוד אנגלית לילדים בכיתה ג שהינם מנוסים בלמידה,הופך לקל יותר כאשר מעבירים להם להם את החומר הנלמד על ידי שימוש בתחומי העניין שאותם הם חווים ולוקחים חלק בעולמם הפנימי.

כך יהיה להם קל הרבה יותר לזכור את המילים ולהבין איך הכי נכון לעשות בהן שימוש. אז מהי הדרך האידיאלית של לימוד אנגלית לכיתה ג?

רוצים ללמוד אנגלית אונליין המותאם לרמת בית ספר יסודי?

לחצו כאן לצפייה ברשימה מסודרת של מורי אונליין פרטיים לאנגלית עם פרופיל מפורט הכולל ניסיון, תגובות והשוואת מחירים.

כמה טיפים והמלצות ללמידת אנגלית נכונה

בכל גיל יש נושאים שונים באנגלית שכדאי ללמודחלקי גוף באנגלית - שינון וחזרה על חלקי גוף באנגלית היא דרך טובה מאד שמתאימה לילדים בגיל זה. בכיתה ג' הילדים כבר לומדים נושאים שונים במדעים הקשורים בגוף האדם וכך קל להם לחבר בין שני נושאי לימוד חשובים.

שמות גוף - זה גם הזמן ללמוד ולהבין שמות גוף באנגלית על מנת שאפשר יהיה אט אט להתחיל בתהליך של הרכבת משפטים שלמים בעלי כל חלקי התחביר הדרושים.

לימוד קריאה באנגלית - לאחר כמה חודשים של לימוד בסיסי יכולים התלמידים הצעירים להתחיל גם לימוד קריאה באנגלית, גם אם בסיסית מאד וגם זה מהווה עבורם שלב חשוב בדרך לרכישת השפה החדשה. עם ההתקדמות בקצב הלימוד רוכשים התלמידים עוד ועוד מילים ולומדים נושאים נוספים שאפשר לעשות בהם שימוש לצורך הלמידה.

בעלי חיים - מי שחובב חיות ישמח ללמוד איך אומרים שמות של בעלי חיים באנגלית ומי שדובר שפה נוספת מלבד האנגלית ייהנה למצוא קווי דמיון משותפים בין האנגלית לבין שפות נוספות. עבורו במיוחד יהיה קל יותר לזכור את כל המילים החדשות שאותן לומדים והוא יזדקק לפחות זמן לשינון וחזרה על החומר.

בני משפחה - כאשר ילמדו בכיתה את המילים באנגלית לתיאור בני משפחה באנגלית יוכלו הילדים לומר את המילים בבית וכך להרשים את בני המשפחה שלהם.

שיעורים פרטיים - כאן באתר תוכלו למצוא מורה פרטי לאנגלית קרוב לאזור מגורכם ממאגר המורים הרשומים באתר. בנוסף, במידה וילדכם בעל קליטה גבוהה ללמידה באמצעות מערכות אונליין ממוחשבות, לימוד נעים מציעים לימודי אנגלית באינטרנט שיכולו גם לחסוך לכם בעיקר כסף וזמן.

טיפים נוספים ללמידת אנגלית אפקטיבית

למה חשוב ללמוד את השפה האנגלית?

ללימוד השפה האנגלית כיום, בכל גיל, יש חשיבות רבה ולא בכדי:

  • השפה האנגלית נחשבת כיום לשפה בינלאומית וכמעט בכל מדינה בעולם דוברים אותה.
  • אפשר וקל הרבה יותר ללמוד שפות אחרות לאחר שיש בסיס נרחב בשפה האנגלית.
  • אותיות הא'-ב' האנגלי נמצאות בשימוש רב בתחומי חיים רבים.
  • ספרי לימוד באקדמיה מתבססים על השפה האנגלית על מנת שהסטודנטים ילמדו את השפה האוניברסלית שבה ידברו או יכתבו לאחר שיעסקו בתחום שאותו הם לומדים.

רכישת שפת האנגלית בקרב ילדים היא צעד חשוב מאד ולא מומלץ להקל בכך ראש. אין גיל מוקדם מדי ללימוד שפה חדשה ולכן גם ילדים בכיתה ג' יכולים ללמוד לא מעט מילים במידה ותכנית הלימודית תיבנה בצורה שמתאימה להם ולעולם התוכן שלהם. זו הדרך הנכונה והמתאימה ביותר ללימוד ולעידוד שיח בשפה נוספת.