לימוד אנגלית לילדים בכיתה ג – כך עושים זאת נכון

כיתה ג' היא כיתה שנחשבת כבר למתקדמת. אין מדובר בילדים מאד קטנים שעדיין עושים את הצעדים הראשונים בבית הספר אלא בילדים שכבר מנוסים בלמידה והם עדיין בגיל שבו יש בהם התרגשות וציפייה לקראת לימוד של נושאים ומקצועות חדשים.

רכישת השפה האנגלית היא נקודת ציון מרגשת במיוחד וילדים רבים ממתינים לה בציפייה.  לימוד אנגלית לילדים בכיתה ג שהינם מנוסים בלמידה,הופך לקל יותר כאשר מעבירים להם להם את החומר הנלמד על ידי שימוש בתחומי העניין שאותם הם חווים ולוקחים חלק בעולמם הפנימי.

כך יהיה להם קל הרבה יותר לזכור את המילים ולהבין איך הכי נכון לעשות בהן שימוש. אז מהי הדרך האידיאלית של לימוד אנגלית לכיתה ג?

רוצים ללמוד אנגלית אונליין המותאם לרמת בית ספר יסודי?

לחצו כאן לצפייה ברשימה מסודרת של מורי אונליין פרטיים לאנגלית עם פרופיל מפורט הכולל ניסיון, תגובות והשוואת מחירים.

כמה טיפים והמלצות ללמידת אנגלית נכונה

בכל גיל יש נושאים שונים באנגלית שכדאי ללמודחלקי גוף באנגלית - שינון וחזרה על חלקי גוף באנגלית היא דרך טובה מאד שמתאימה לילדים בגיל זה. בכיתה ג' הילדים כבר לומדים נושאים שונים במדעים הקשורים בגוף האדם וכך קל להם לחבר בין שני נושאי לימוד חשובים.

שמות גוף - זה גם הזמן ללמוד ולהבין שמות גוף באנגלית על מנת שאפשר יהיה אט אט להתחיל בתהליך של הרכבת משפטים שלמים בעלי כל חלקי התחביר הדרושים.

לימוד קריאה באנגלית - לאחר כמה חודשים של לימוד בסיסי יכולים התלמידים הצעירים להתחיל גם לימוד קריאה באנגלית, גם אם בסיסית מאד וגם זה מהווה עבורם שלב חשוב בדרך לרכישת השפה החדשה. עם ההתקדמות בקצב הלימוד רוכשים התלמידים עוד ועוד מילים ולומדים נושאים נוספים שאפשר לעשות בהם שימוש לצורך הלמידה.

בעלי חיים - מי שחובב חיות ישמח ללמוד איך אומרים שמות של בעלי חיים באנגלית ומי שדובר שפה נוספת מלבד האנגלית ייהנה למצוא קווי דמיון משותפים בין האנגלית לבין שפות נוספות. עבורו במיוחד יהיה קל יותר לזכור את כל המילים החדשות שאותן לומדים והוא יזדקק לפחות זמן לשינון וחזרה על החומר.

בני משפחה - כאשר ילמדו בכיתה את המילים באנגלית לתיאור בני משפחה באנגלית יוכלו הילדים לומר את המילים בבית וכך להרשים את בני המשפחה שלהם.

שיעורים פרטיים - כאן באתר תוכלו למצוא מורה פרטי לאנגלית קרוב לאזור מגורכם ממאגר המורים הרשומים באתר. בנוסף, במידה וילדכם בעל קליטה גבוהה ללמידה באמצעות מערכות אונליין ממוחשבות, לימוד נעים מציעים לימודי אנגלית באינטרנט שיכולו גם לחסוך לכם בעיקר כסף וזמן.

טיפים נוספים ללמידת אנגלית אפקטיבית

למה חשוב ללמוד את השפה האנגלית?

ללימוד השפה האנגלית כיום, בכל גיל, יש חשיבות רבה ולא בכדי:

  • השפה האנגלית נחשבת כיום לשפה בינלאומית וכמעט בכל מדינה בעולם דוברים אותה.

  • אפשר וקל הרבה יותר ללמוד שפות אחרות לאחר שיש בסיס נרחב בשפה האנגלית.
  • אותיות הא'-ב' האנגלי נמצאות בשימוש רב בתחומי חיים רבים.
  • ספרי לימוד באקדמיה מתבססים על השפה האנגלית על מנת שהסטודנטים ילמדו את השפה האוניברסלית שבה ידברו או יכתבו לאחר שיעסקו בתחום שאותו הם לומדים.

רכישת שפת האנגלית בקרב ילדים היא צעד חשוב מאד ולא מומלץ להקל בכך ראש. אין גיל מוקדם מדי ללימוד שפה חדשה ולכן גם ילדים בכיתה ג' יכולים ללמוד לא מעט מילים במידה ותכנית הלימודית תיבנה בצורה שמתאימה להם ולעולם התוכן שלהם. זו הדרך הנכונה והמתאימה ביותר ללימוד ולעידוד שיח בשפה נוספת.

להשתחרר מהלחץ

כשאנו מצויים במצב של לחץ, מנגנוני ההישרדות שלנו נכנסים לפעולה, ויכולת הלמידה שלנו יורדת. עבור תלמיד המתקשה באנגלית, שעורי אנגלית בבית הספר מייצרים לחץ לעמוד בציפיות של המורה וההורים ולהדביק את קצב הלימוד של חבריו. כאשר התלמיד מתקשה להבין את החומר ואינו עומד בקצב הוא חווה תסכול וכישלון, הערכתו העצמית סובלת, ובמקרים מסוימים גם מעמדו מול חבריו מתערער. למידה דרך האינטרנט משחררת את ילדכם מן הלחץ הכרוך בלימודי אנגלית בכיתתו בבית הספר. כאשר הלחץ מתפוגג, יכולת הלימוד הטבעית של הילד יוצאת לאור, והוא פנוי ללמידה אפקטיבית.

דף חלק

כאשר תלמיד חווה קשיים במקצוע כלשהו בבית הספר, בכל פעם שהוא נכנס לכיתה, נכנסים איתו התסכולים, החששות, הביקורת העצמית ודפוסים מעכבים אשר נוצרו במהלך השבועות והחודשים בהם שוב ושוב חווה חוסר הצלחה. לימוד אנגלית לכיתה ג' דרך האינטרנט מאפשר לילד לפתוח דף חלק, נקי מזיכרונות שליליים ודפוסים מעכבים. כשהדפוסים המעכבים נשארים מאחוריו, יוכל הילד להתפנות ללמידה אפקטיבית ונעימה, ולצבור חוויות של הצלחה והנאה שישנו את תפישתו לגבי עצמו, ולגבי יכולתו להבין וללמוד את השפה.

חזרה

אם ילדכם זקוק לחזרה על החומר שנלמד בשיעורי האנגלית בכדי שיוכל להפנימו, לימוד אנגלית לילדים בכיתה ג' בעזרת מורה פרטי אונליין מאפשר לו לעשות זאת כמה פעמים שירצה. בתום כל שיעור יקבל ילדכם הקלטה של השיעור, שתאפשר לו לחזור על החומר שוב ושוב, עד שיפנים אותו וירגיש שהוא יודע את החומר.

להרחיב את האפשרויות

להבדיל מהשעורים בבית הספר, בהם מערך השיעור מותאם לכיתה כולה, בלימוד אנגלית לילדים אונליין, המורה מתאים את השיעורים הפרטיים במיוחד עבור התלמיד. דרך זו מאפשרת לימוד מהנה, אפקטיבי ויצירתי, שידרבן את הילד לחקור, ללמוד ולהבין. יתירה מכך, התלמיד יכול להוסיף ולתרגל לימוד אנגלית מדוברת באמצעות מערכת לימודים עצמאיים אונליין. לימוד אנגלית באינטרנט הוא אינטראקטיבי ומסקרן, ומאפשר ללמוד תוך כדי משחק והנאה.

לבחור את המורה

נסו להיזכר בימי בית הספר שלכם, האם קרה לכם שמקצוע בו הייתם מצוינים הפך למקצוע בו אתם בינוניים ומטה לאחר שהתחלתם ללמוד עם מורה עמו לא הסתדרתם? כבני אדם, אנו נוטים להתחבר לאנשים מסוימים, ולהירתע מאנשים אחרים. עבור תלמיד בכיתה ג', דמותו של מורה יכולה להיות מאיימת או לא נעימה, וכך יכולתו של הילד ללמוד נפגעת.  אתר לימוד נעים מציג בפני התלמידים מגוון מורים, מתוכם יכול כל אחד לבחור את המורה שיתאים לו במיוחד, וכך אתם יכולים לבחור עבור ילדכם מורה שישרה עליו ביטחון, שיהיה רגיש ואמפאטי לצרכיו של הילד ויאפשר לו למצות את יכולותיו.