לימוד אנגלית לכיתה ב' בדרך יעילה ומהנה


אף פעם לא מוקדם מדי ללמוד שפה חדשה. מדובר בנכס לכל דבר וזו יכולה להיות כל שפה. העולם שאנו חיים בו הופך להיות קטן ובינלאומי וכל דרך ליצירת קשר עם אנשים הגרים במדינות אחרות ומושפעים מתרבויות שונות היא דרך טובה ליצירת חברויות חדשות ולמציאת אנשים בעלי אותם תחומי עניין או מכנה משותף.

כאשר הלומדים הם ילדים צעירים חשוב מאד שדרך הלימוד תתאים לגיל שלהם ולרמה הקוגניטיבית שלהם על מנת שיהיה להם קל יותר להבין ולקלוט את החומר הנלמד.

יש לכם ילד בכיתה והוא כבר מתעניין בלמידת אנגלית ו/או אתם מעוניינים שיתחיל בתהליך? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם.

מעוניינים במורה אונליין לאנגלית לילד/ה בכיתה ב'?

צפו ברשימת מורי אונליין ללימוד אנגלית ברמת לימוד של בית ספר יסודי. הרשימה מציגה פרופיל מפורט הכולל ניסיון, תגובות והשוואת מחירים.

לימוד אנגלית בכיתה ב – מה צריך לדעת?

לימוד אנגלית לכיתה ב' - מה צריך לדעת?כאשר לומדים שפה חדשה בכלל ואת השפה האנגלית בפרט חשוב שהלימוד יהיה קשור בעולם התוכן של מי שלומד, שכן כך יהיה לו קל יותר להבין מילים ולזכור אותן. לכן, לימוד אנגלית לכיתה ב' צריך להיות כרוך בעולם התוכן של ילדים בכיתה ב המתעניינים בנושאים כמו:

  • צבעים באנגלית לילדים - בשלב זה הלימוד יתמקד בעיקר בצבעי יסוד שהכי חשוב לזכור ולאחר מכן יהיה ניתן ללמוד שמות צבעים מורכבים יותר כגון; תכלת, בז', תורכיז וכ'ו.
  • טבע ובעלי חיים - לימוד שמות של בעלי חיים נפוצים כמו כלב, וחתול וגם שמות של בעלי חיים פחות שכיחים.
  • רגשות באנגלית - ישנה חשיבות גבוהה שילדים בכיתה ב' ידעו להבהיר את עצמם באופן ברור על עניינים שמפריעים להם, לכן לימוד רגשות באנגלית הכרחי מאוד ללמידה בשלב זה.
  • לימוד מספרים באנגלית - לימוד מספרים בכיתה ב' יתמקד במספרים מורכבים יותר המכילים מאות אלפים וכן העלה, כהמשך ישיר למה שכבר נלמד בכיתה א.

כאשר עושים שימוש בנושא כמו בעלי חיים באנגלית לילדים - תהיינה אלא מילים שהילדים יזכרו בקלות, שכן הם עסוקים בהן לא מעט.

חשוב לדעת שלימוד אנגלית לילדים בגילאים אלה עדיין לומדים גם את הבסיס של הכתיבה וקריאה בשפה העברית ולכן כדאי להתחיל ממילים בסיסיות כמו מילות ברכה, מספרים פשוטים ועוד. בנוסף לימוד במקביל של שפה נוספת יכול להביא לידי כך שהם יביעו עניין רב בתכנים הנלמדים בשפתם הראשונה.

איך ניתן לבצע את הלמידה בפועל?

  1. המורה יכולה להדגים לילדים על גבי כרטיסיות גדולות ציור ולהגיד להם את המילה באנגלית עבורו. לאחר שיחזרו אחריה כמה פעמים יהיה להם קל יותר לזכור.
  2. דרך משחק עם קלפים או חלקי פאזל, הילדים מתאימים בין ציור למילה הנכונה.
  3. משחק זיכרון הוא דרך לשנן ולבחון האם הילד זוכר נכון את המילים שלמד או שאולי כדאי לו לחזור על כמה מהן.

לימוד אנגלית אפקטיבי כמו מספרים באנגלית אמור להיות קל יותר, שכן כאשר מונים את המספרים לפי הסדר שלהם קל הרבה יותר לזכור אותם. ישנם שירים רבים הקשורים בספירת המספרים לפי הסדר שלהם וכך לילדים קל יותר לזכור בדיוק באיזה מקום אמורה להיות כל מילה. כך גבי לגבי ה-ABC, שאת השיר המוכר שלו קל מאד ללמוד ולזכור.

לעומת אלה, לימוד הבעת רגשות באנגלית נחשב לשלב מתקדם יותר, שכן על מנת להבין את המילים הקשורות יש גם צורך בלימוד מקדים של הטיות הגוף השונות. ילדים בכיתה ב' שכבר יודעים היטב לבטא את הרגשות שלהם בעברית עשויים להנות מאד להשליך מידע זה אל השפה האנגלית ולתרגם את התחושות והרגשות שלהם גם לשפה אחרת.

במשפטים אלה הם יוכלו לעשות שימוש יומיומי אפילו בבית עם האחים הבוגרים שלהם או עם ההורים, שכן מדובר במשפטים בסיסיים מאד וכדאי יהיה לכל בני המשפחה לתרגל את השליטה בהם. ילדים בכיתה ב' נמצאים בשלב תפיסתי מצוין וכדאי לנצל את היתרון בלימודי אנגלית באינטרנט המוצעים כאן באתר, שכן היא שפה חיונית בעולם שלנו כיום.