לימוד אנגלית לילדים בכיתה א': איך מתחילים?

 

בעבר, היו תלמידי בתי הספר היסודיים מתחילים ללמוד אנגלית בכיתה ד'. עם חלוף השנים החלו חלק מבתי הספר להתחיל את לימודי האנגלית מוקדם יותר וכבר קיימים מספר בתי ספר שכוללים במערכת השעות של התלמידים שיעורי לימוד אנגלית לכיתה א'.

להתחלת הלימודים בשלב מוקדם יש הרבה מאוד יתרונות. בכיתה א' הילדים עוד טריים בבית הספר וחשים סקרנות רבה, בעיקר כלפי השפה האנגלית – שפה שהם שומעים כל הזמן בטלוויזיה, באינטרנט ובערוצי המוסיקה והיא עבורם "השפה של המבוגרים" ושפה של העולם הגדול.

בגילאים כאלה, המורים לאנגלית משתמשים לרוב בעזרים יצירתיים המשלבים בתהליך הלמידה מוזיקה, משחקים, הצגות, ירחונים ודפי צביעה.

מחקרים שבדקו מהו הגיל המומלץ לרכישת שפה שניה מצאו כי דווקא בגילאים צעיר קל יותר ללמוד שפה חדשה, ולכן לילדיכם יש סיכוי לקלוט אנגלית טוב יותר אם יתחילו ללמוד אותה כבר בכיתה א'. אז איך מתחילים?

רוצים ללמוד אנגלית אונליין המותאם לרמת בית ספר יסודי וכיתה א'?

לחצו כאן לצפייה ברשימה מסודרת של מורי אונליין פרטיים לגילאי יסודי וכיתה א' עם פרופיל הכולל ניסיון, תגובות והשוואת מחירים.

אותיות באנגלית לפי הסדר, מלמטה ומטפסים אט-אט בסולם

לימודי אנגלית - כדאי להתחיל מכיתה א'כמו בתחילתו של כל תהליך למידה של מילים יש להתחיל את הלימוד מהכרת האותיות. השפה האנגלית מכילה כ- 26 אותיות. בהתחלה, חשוב מאד ללמוד מהו הסדר הנכון שלהן ומה ההבדל בין אותיות גדולות (capital letters) וקטנות.

לימוד אותיות באנגלית, קטנות וגדולות כולל מספר חוקים, למשל, בתחילת משפט באנגלית יש להשתמש באותיות גדולות, ימי השבועות והחודשים מתחילים באותיות גדולות, שהמילה "אני" (I) נכתבת באות גדולה וכך גם שמות של אנשים פרטיים, של דמויות מוכרות (Superman) ושל מותגים (Samsung).

נושאי לימוד נוספים באנגלית שכדאי ללמוד בכיתה א', הם משפטים נפוצים כגון מילות היכרות, מילות ברכה, מילות המתארות בני משפחה, שמות של בעלי חיים, שמות של מספרים, שמות עונות השנה ועוד. ברגע שקיים בסיס זה, אפשר להתקדם ממנו לדברים מורכבים יותר.

חלק משמעותי בלימוד שפה הוא הטמעה טבעית של המצלול, הניגון והתחביר באמצעות חשיפה חוזרת ונשנית לשפה המדוברת. כשמדובר בילדים צעירים, אשר יכולת הקליטה הטבעית שלהם לשפה היא גבוהה, הדבר נכון שבעתיים.


לימודי אונליין הם דרך מצוינת ללמוד אנגלית כבר בכיתה א'

את כל רמות האנגלית ניתן ללמוד דרך הרשת שגם כך משמשת את הילדים מגילאים צעירים, לצפייה ביוטיוב, משחקים ועוד. ניתן למצוא אתרים ואפליקציות של לימוד אנגלית לילדים בכיתה א' , כמו גם סרטונים ובלוגים ייעודיים. בנוסף, אתר לימוד נעים מרכז עבורכם מאגר של מורים היכולים ללמד את ילדכם אנגלית דרך האינטרנט.

לימוד אנגלית באינטרנט הינו זול יותר משיעורי אנגלית עם מורה פרטי משום שאין צורך לשלם על נסיעות של ילדכם אל המורה או של המורה אליו. בנוסף, ניתן לבחור מורה שהשעות שלו נוחות לכם ולילד. חברה איכותית שעוסקת בלימודי און ליין תאפשר לילד להיעזר גם בשיעורים מוקלטים והוא יוכל לצפות בהם כמה פעמים שירצה ולתרגל את החומר הנלמד.

לימודי אנגלית לילדים בכיתה א' דרך האינטרנט מאפשרים לתלמיד לחזור ולהתבונן בשיעור שוב ושוב, עד שהחומר יופנם היטב, מבלי שהדבר יפגע בהתקדמותו. בנוסף, הלימוד דרך האינטרנט יכול לדרבן את ילדכם לצפות בתכנים לילדים באנגלית, המתאימים לגילו ולשליטתו בשפה. ככל שילדכם ייחשף יותר לאנגלית מתאימה לרמתו, כך ישיג שליטה והבנה גדולות יותר בשפה.

לימוד מותאם אישית

להבדיל מהלימודים בבית הספר, שם התלמיד נדרש להתאים את עצמו לשיטת הלימוד של המורה ולקצב הלימוד של הכיתה, כשילדכם לומד אנגלית לילדים בכיתה א' בעזרת מורה פרטי באינטרנט, המורה מתאים את השיעור לילד. התאמת השיעור לתלמיד כוללת לימוד הנושאים בהם התלמיד זקוק לתמיכה ועידוד, מציאת דרכי לימוד יצירתיות ואינטראקטיביות אשר הופכות את הלימוד למהנה ומסקרן, והתאמת העזרים ושיטת הלימוד לאופן הלמידה הטבעי והאישי של הילד.

מורה כבקשתך

אחד המכשולים העומדים בפני חלק מהתלמידים בדרך ללמידה אפקטיבית הוא אינטראקציה לא טובה עם המורה. בבית הספר אינכם יכולים לבחור את צוות המורים, אולם כשאתם מאפשרים לילדכם ללמוד אנגלית דרך האינטרנט, אתם בוחרים את המורה שיתאים במיוחד לילד שלכם.

סביבה תומכת לימוד

כולנו זקוקים לסביבה נעימה ובטוחה בכדי שנוכל להיות פנויים רגשית ומנטאלית ללימוד פורה. בבית הספר לא תמיד מתאפשרת סביבה כזו לילד, בייחוד כאשר מדובר במקצוע בו הוא מתקשה. נסו לדמיין כיצד חש ילד בכיתה א', המתקשה לעקוב אחר קצב ההתקדמות של הכיתה, והוא חשוף לביקורת מצד עצמו, תוכחה מצד מוריו ולעג מצד חבריו. סיטואציה כזו מייצרת מצב של לחץ וחרדה, תחושות של חוסר אונים וחוסר מסוגלות, הלקאה עצמית, הערכה עצמית נמוכה ועוד. כל אלו יוצרים דפוס המקשה על הילד ללמוד, ומונע ממנו לממש את יכולתו הטבעית. לימודי אנגלית באינטרנט מאפשרים לתקן את המעוות, לייצר עבור הילד סביבה תומכת לימוד, מעודדת ומעצימה, וכך אתם כהורים מאפשרים לילדכם להיפרד מן הדפוס המעכב, וללמוד את החומר.

כיצד לייצר סביבה תומכת לימוד

  • בחרו במורה תומך ורגיש, שיהיה קשוב ליד וישרה עליו ביטחון.

  • אפשרו לשיעורים להתבצע היכן שיהיה לילד הכי נעים, בטוח ונוח ללמוד.

  • אפשרו לילד ללמוד על פי דרכו – בחרו במורה שידע להתאים את דרך הלימוד לנטיות הטבעיות של הילד.

מורה אונליין מקצועי ובעל ניסיון יוכל להתאים את השיעורים לרמתו של התלמיד ולאפשר לו להתקדם בלימודים בקצב שלו. מכיוון שהלימודים מתבצעים דרך האינטרנט תוכלו גם אתם לסייע לילד, לשבת לצדו ולהישאר מעודכנים בנוגע לנושאים הנלמדים ולקצב התקדמותו כך שתוכלו ללוות אותו לכל אורך תהליך הלמידה.