דלג על הניווט

לימוד אנגלית לילדים בכיתה א': איך מתחילים?


בעבר, היו תלמידי בתי הספר היסודיים מתחילים ללמוד אנגלית בכיתה ד'. עם חלוף השנים החלו חלק מבתי הספר להתחיל את לימודי האנגלית מוקדם יותר וכבר קיימים מספר בתי ספר שכוללים במערכת השעות של התלמידים שיעורי לימוד אנגלית לכיתה א'.

להתחלת הלימודים בשלב מוקדם יש הרבה מאוד יתרונות. בכיתה א' הילדים עוד טריים בבית הספר וחשים סקרנות רבה, בעיקר כלפי השפה האנגלית – שפה שהם שומעים כל הזמן בטלוויזיה, באינטרנט ובערוצי המוסיקה והיא עבורם "השפה של המבוגרים" ושפה של העולם הגדול.

בגילאים כאלה, המורים לאנגלית משתמשים לרוב בעזרים יצירתיים המשלבים בתהליך הלמידה מוזיקה, משחקים, הצגות, ירחונים ודפי צביעה.

מחקרים שבדקו מהו הגיל המומלץ לרכישת שפה שניה מצאו כי דווקא בגילאים צעיר קל יותר ללמוד שפה חדשה, ולכן לילדיכם יש סיכוי לקלוט אנגלית טוב יותר אם יתחילו ללמוד אותה כבר בכיתה א'. אז איך מתחילים?

רוצים ללמוד אנגלית אונליין המותאם לרמת בית ספר יסודי וכיתה א'?

לחצו כאן לצפייה ברשימה מסודרת של מורי אונליין פרטיים לגילאי יסודי וכיתה א' עם פרופיל הכולל ניסיון, תגובות והשוואת מחירים.

אותיות באנגלית לפי הסדר, מלמטה ומטפסים אט-אט בסולם

לימודי אנגלית - כדאי להתחיל מכיתה א'כמו בתחילתו של כל תהליך למידה של מילים יש להתחיל את הלימוד מהכרת האותיות. השפה האנגלית מכילה כ- 26 אותיות. בהתחלה, חשוב מאד ללמוד מהו הסדר הנכון שלהן ומה ההבדל בין אותיות גדולות (capital letters) וקטנות.

לימוד אותיות באנגלית, קטנות וגדולות כולל מספר חוקים, למשל, בתחילת משפט באנגלית יש להשתמש באותיות גדולות, ימי השבועות והחודשים מתחילים באותיות גדולות, שהמילה "אני" (I) נכתבת באות גדולה וכך גם שמות של אנשים פרטיים, של דמויות מוכרות (Superman) ושל מותגים (Samsung).

נושאי לימוד נוספים באנגלית שכדאי ללמוד בכיתה א', הם משפטים נפוצים כגון מילות היכרות, מילות ברכה, מילות המתארות בני משפחה, שמות של בעלי חיים, שמות של מספרים, שמות עונות השנה ועוד. ברגע שקיים בסיס זה, אפשר להתקדם ממנו לדברים מורכבים יותר.

 


לימודי אונליין הם דרך מצוינת ללמוד אנגלית כבר בכיתה א'

את כל רמות האנגלית ניתן ללמוד דרך הרשת שגם כך משמשת את הילדים מגילאים צעירים, לצפייה ביוטיוב, משחקים ועוד. ניתן למצוא אתרים ואפליקציות של לימוד אנגלית לילדים בכיתה א' , כמו גם סרטונים ובלוגים ייעודיים. בנוסף, אתר לימוד נעים מרכז עבורכם מאגר של מורים היכולים ללמד את ילדכם אנגלית דרך האינטרנט.

שיעורי אונליין כאלה הם בדרך זולים יותר מהשיעורים המסורתיים עם מורה פרטי שיושבים אתו, משום שאין צורך לשלם על נסיעות של ילדכם אל המורה או של המורה אליו. בנוסף, ניתן לבחור מורה שהשעות שלו נוחות לכם ולילד. חברה איכותית שעוסקת בלימודי און ליין תאפשר לילד להיעזר גם בשיעורים מוקלטים והוא יוכל לצפות בהם כמה פעמים שירצה ולתרגל את החומר הנלמד.

 ככל שהילד ישתפר הוא יוכל לעלות ברמת הלימודים ואף ללמוד את הנושאים לפני ששאר בני כיתתו ילמדו אותם – הדבר יעניק לו יתרון עצום ויחזק את בטחונו בשפה.

לימודי אנגלית בקצב האישי של הילד

מורה אונליין מקצועי ובעל ניסיון יוכל להתאים את השיעורים לרמתו של התלמיד ולאפשר לו להתקדם בלימודים בקצב שלו. מכיוון שהלימודים מתבצעים דרך האינטרנט תוכלו גם אתם לסייע לילד, לשבת לצדו ולהישאר מעודכנים בנוגע לנושאים הנלמדים ולקצב התקדמותו כך שתוכלו ללוות אותו לכל אורך תהליך הלמידה.