לימוד אנגלית לילדים – למה זה כדאי?


אנגלית היא שפת חובה בימינו - לא ניתן להסתדר בלעדיה. בעבר, שיעורי האנגלית לילדי היסודי היו מתבצעים אך ורק בכיתה, כאשר הורים שרצו לסייע לילדיהם להצליח בבית הספר או להתקדם ולהיות בעלי ידע רב יותר מבני כיתתם היו נעזרים במורים פרטיים שהעבירו שיעורים לילדים.

אך היום, יכול לימוד אנגלית לילדים להתבצע גם בדרך אחרת – באמצעות האינטרנט. יש האומרים שדרך זו יעילה עבור חלק מן הילדים בעלי יכולות טכניות וארגון למידה באמצעות המחשב.אם אתם רוצים להעניק לילדכם כמה נקודות בונוס לעתידם, יש לכם דרך אחת מצוינת לעשות זאת: ללמד אותם אנגלית.

רוצים ללמוד אנגלית עם מורה מנוסה לאנגלית לילדים?

בקישור הבא מוצגת רשימה מסודרת של מורים ללימוד אנגלית לילדים עם פרופיל מפורט הכולל ניסיון, תגובות והשוואת מחירים.

העולם כבר מזמן הפך לכפר גלובלי קטן, כפר כזה שלדוברי השפה האנגלית כשפה שנייה יתרון משמעותי בשוק העבודה ובשוק האקדמי, ובפניהם יפתחו לא מעט דלתות והזדמנויות. 

היתרונות בלימוד אנגלית כבר מגיל צעיר הם רבים ומשמעותיים, ויש לא מעט דרכים ללמד את ילדיכם את השפה האנגלית כבר מגיל צעיר במיוחד.

הכתבה הבאה תספר לכם בדיוק איך לעשות את זה!

היתרונות בלימוד אנגלית לילדים

לימוד אנגלית לילדים כבר מגיל קטן הוא נפלא ומאוד כדאי, אפילו יותר ממה שנדמה. זאת מכמה סיבות עיקריות:

קליטה מהירה - לילדים קליטה מהירה יותר של שפות. לכן, ילד שלומד אנגלית כבר מגיל צעיר, אפילו מגיל בו הוא מתחיל לדבר עברית, עשוי לקלוט את השפה במהירות מדהימה ולשלוט בה באופן שוטף כשפה שנייה לכל דבר. זאת כיוון ולילדים יכולות זיכרון טובות יותר והפנמה מהירה של אוצר מילים חדש. 

מבטא נכון - כולנו מכירים את המבטא הישראלי המציק, אבל ילדים שכבר מגיל קטן ישלטו בשפה האנגלית - וירכשו את השפה מדוברי אנגלית עם מבטא נכון -  יסגלו לעצמם גם כן מבטא נכון. לילדים אבחנה טובה יותר של דקויות בשפה, ולכן ברשותם הקלות והפשטות לסגל מבטאים.

התפתחות -למידת שפה נוספת תורמת להתפתחות של הילד, ומסייעת לפתח תכונות של סקרנות ועניין, וכן פיתוח של יכולות קוגניטיביות מפותחות. למעשה, נמצא כי ילדים הדוברים שפה שנייה בעלי הישגים גבוהים יותר בבית הספר בכל מקצועות הלימוד. 

ביטחון - למבוגרים רבים בעלי אנגלית טובה חסר את הביטחון של דיבור בשפה הזרה (מה שנקרא, "מחסום שפה") אבל ילד שדובר אנגלית כבר מגיל צעיר לא יסבול ממחסום זה. 

עתיד - כולנו יודעים כמה השפה האנגלית חשובה ומשמעותית בחיים הבוגרים, הן לפיתוח קריירה מוצלחת, הן לסיוע בלימודים אקדמיים  והן למטרות תיירות ונופש. ילד שמפתח את האנגלית שלו כבר מגיל צעיר, יזכה בכמה נקודות בונוס משמעותיות בעתידו. 

לימוד אנגלית לילדים מגיל קטן הינו חיוני ויקל מאוד על למידת השפה האנגלית בהמשך

שיעורי אונליין מותאמים לרמת האנגלית של הילד

אופציה רביעית פופולרית במיוחד בשנים האחרונות היא לימוד אנגלית לילדים במחשב. היתרון המשמעותי ביותר בלמידה דרך תוכנות מחשב הוא העובדה כי נעשה שימוש בטכנולוגיות חדשניות ומתקדמות ללימוד שפה. בנוסף, לימוד דרך המחשב הוא לרוב צבעוני, מעניין וחוויתי יותר לילד, זאת לעומת דרכי לימוד מסורתיים דרך ספרים או מחברות שעשויים לשעמם אותו.

מלבד יתרון זה, ישנם עוד כמה יתרונות נלווים שהופכים את הלמידה דרך מחשב לעדיפה ואף אידיאלית. ראשית, למידה דרך מחשב מאפשרת גמישות, שכן ניתן ללמוד מתי שרוצים ואיפה שרוצים. שנית, הילד יכול להתקדם בקצב האישי שלו, בלי להיות נתון ללחץ של הסביבה בגיל שעשוי להיות רגיש. 

ישנן אופציות שונות ללמידה דרך מחשב. ישנן מסגרות המאפשרות שילוב של תוכנה יחד עם הדרכה של מורה פרטי, מה שמאפשר מעקב אחר ההתקדמות, תיקון והכוונה על ידי מדריך מוסמך. מסגרות אחרות משלבות גם ספרי לימוד יחד עם תוכנת המולטימדיה.

שיעורי אנגלית הניתנים באינטרנט הם שיעוריים פרטיים לכל דבר בדיוק כמו שיעורי אנגלית פרטיים פרונטלים. ניתן לבחור את הרמה המתאימה, וכן לעסוק בהם בנושאים שונים על פי התחומים שהילד צריך לחזק באנגלית וללמד אותם חוקי דקדוק, קריאה, כתיבה, דיבור, פיתוח אוצר מילים ועוד. לימוד אותיות באנגלית לילדים שנמצאים ממש בתחילת דרכם יכול גם הוא להתבצע במסגרת שיעורים אונליין.

מהם היתרונות של שיעורי אנגלית שמתבצעים דרך האינטרנט?

עצם העובדה שהיום העולם מתנהל באינטרנט, מאפשרת לילד ללמוד באווירה מוכרת. אתר איכותי שמתמחה בלימודי אונליין ידע כיצד להתאים את החומר לרמה הספציפית שלו ויעשה זאת בצורה מהנה, אינטראקטיבית וגם אפקטיבית.

כמובן, שדרך לימוד זו דורשת יכולת למידה עצמית ורצון ללמוד. אם הילד ניחן במוטיבציה ומשמעת עצמית, זה יתאים לו מאד ויאפשר לו ולהוריו ליהנות מכל היתרונות האחרים: לימודים במחיר נמוך יותר מלימודים שמתבצעים באופן פרונטלי, וחיסכון בזמן נסיעות – שכן לפעמים הילד צריך להגיע אל המורה, או המורה אליו, דבר שדורש זמן התארגנות לפני היציאה לשיעור או זמן התארגנות לפני שהמורה מגיע לביתו של התלמיד (גמו גם תשלום למורה על נסיעות).

כמו כן, השיעורים מוקלטים כך שהתלמיד יכול לצפות בהם כמה פעמים שירצה ובזמנו הפנוי. נוסף על כך, אתר איכותי מעסיק מספר מורים ברמה גבוהה כך שתהיה לילד בחירה נרחבת ומיקומו של המורה לא יהיה פקטור בקבלת ההחלטה, שכן אף אחד מהצדדים – לא התלמיד ולא המורה - יצטרך לצאת מפתח הבית.

אפשרויות נוספות ללימוד אנגלית לילדים

החלטתם ללמד את הילד אנגלית - אבל לא בטוחים  איך לעשות את זה? יש כמה דרכים מרכזיות ללימוד אנגלית לילדים:

חוג - אופציה ראשונה היא חוג ייעודי ללימוד אנגלית לילדים. ישנם חוגים לקבוצות ילדים שמשלבים בלמידה גם סיפורים, שירים ומשחקים, והופכים את הלימוד לאפיק חוויתי המאפשר גם תקשורת עם ילדים נוספים. 

מורה פרטי - מורה פרטי ומוסמך לאנגלית הוא אופציה נוספת. המורה ישב עם הילד מדי שבוע, ישוחח איתו, ישחק איתו משחקים ויכווין אותו. כך הילד ילמד מבטא נכון ויתעסק בשיחה קבועה בשפה האנגלית. 

אווירה ביתית - אופציה שלישית היא להכניס את האנגלית הביתה. לדבר עם הילד באנגלית, לשדר לו טלוויזיה ומוזיקה באנגלית וליצור אווירה של שתי שפות בבית. אם האנגלית שלכם טובה ואתם מוכנים להשקיע, אופציה זו עשויה להיות מוצלחת גם כן.

לעזור לילדים להתיידד עם השפה האנגלית

לאחר שהילד יתקדם בשיעורי האנגלית, הוא יוכל כמובן לעלות רמה ולהמשיך לשיעורים מתקדמים יותר. באמצעות השיעורים יוכל התלמיד לשפר את ההישגים ולהתיידד עם השפה האנגלית שתסייע לו בכל המשך חייו:

  • לימודי אנגלית לכיתה א'
  • לימודי אנגלית לכיתה ב'
  • לימודי אנגלית לכיתה ג'
  • שיעורים, מבחנים ועבודות בבית הספר; מעבר מבחן הבגרות באנגלית בציון גבוה;
  • יכולת לצפות בסרטים וסדרות ללא תרגום;
  • יכולת לשוחח עם אנשים באנגלית (חברים וקרובי משפחה דוברי אנגלית, או במפגש עם אנשים בחו"ל);
  • ציון גבוה באנגלית בפסיכומטרי וקבלת פטור מקורס אנגלית באוניברסיטה;
  • קבלה לעבודה העושה שימוש נרחב בתוכנות באנגלית ו/או כוללת נסיעות עסקים לחו"ל; וכן הלאה.

הילד שלכם רק ירוויח מכך. זה הזמן לבחור מורה לילדכם ולהתחיל בשיעורים!